Vzdelávanie

Erasmus+

Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha ponúka svojím študentom absolvovať časť štúdia na zahraničných partnerských vysokých školách v rámci programu Erasmus.

Keďže sme menšia škola, študenti majú takmer 100% istotu, že sa dostanú do svojej vysnívanej krajiny na štúdium. 

V súčasnosti máme partnerské školy napríklad v Portugalsku, Francúzsku, Taliansku, Nemecku, Švédsku, Česku, Poľsku, Grécku, Bulharsku, Turecku. 

pexels-christina-morillo-1181534.jpg

Štipendium Aloise Houdka 

Štipendium A. Houdka je odkazom zakladateľa školy, uchovanie spomienky na jeho osobnosť, vízie, plány a názory, najmä vo vzťahu k mladým ľuďom, ktorým je potrebné podľa neho pomáhať v ich ceste za vzdelaním. 

Celková čiastka štipendia každý rok je 100,000 Kč (cca 4,000 €). Nárok na štipendium má študent, ktorý dosiahol za predošlý akademický rok priemer známok 1,3 a menej. Ďalšie podmienky pre získanie štipendia nájdete tu. 

vsmvv_053.jpg

Knižnica / Journal of Diplomatic and Social Studies   

Študenti VŠMVV majú možnosť navštíviť knižnice v Prahe aj v Bratislave, kde nájdu stovky knižných titulov z odboru, na ktorý sa špecializujú. 

Zároveň majú všetci študenti bezplatný prístup k vedeckému časopisu Journal of Diplomatic and Social Studies (JDSS), ktorý VŠMVV vydáva od roku 2018.   

Praxe a stáže 

Pre VŠMVV je kľúčový rozvoj praktických zručností a kritického myslenia. Z tohto dôvodu ponúkame naším študentom možnosť praxovať a stážovať v desiatkach partnerských firmách a inštitúciach už počas štúdia.    

Medzi našich partnerov patrí Ministerstvo zahraničných věcí ČR, Diplomatická akadémia MZV ČR, European Personnel Selection Office (EPSO), CERGE EI, CzechTourism a mnohí ďalší. 

alois_houdek-2.jpg

Kombinované štúdium 

Ak Vám nevyhovuje časová náročnosť denného štúdia, je možné študovať bakalársky aj magisterský program v kombinovanej forme (diaľkovo). Pri kombinovanom štúdiu prebieha výučba blokovou formou, a to maximálne v 5 až 6 dvojtermínoch (piatok podvečer a sobota) za semester. Taktiež máte status študenta a budete preberať rovnakú skladbu študovaných predmerov ako denní študenti. 

Navyše iba na VŠMVV sa kombinované štúdium nepredlžuje o rok v bakalárskom stupni a ani v magisterskom stupni. 

College Library